יום שני, 29 ביוני 2015

נושא הגז: הדיון הציבורי הרדוד ביותר בעשור האחרון

מודאגים ממיסוי הגז? חוששים שלא נעשה מספיק בנדון? בטוחים שביבי מגלגל מיליונים על גבכם? נרתעים לשמע שמו של יצחק תשובה? חושבים שהגז בעצם שלכם?!


ובכן, על פי סקרים שנערכו לאחרונה וביניהם מגדולי מכוני הסקרים Gourdon&Gourdon. Inc לסקרי דעת קהל, נמצא שהדיון הציבורי ע״י קהל האזרחים במדינת ישראל הוא רדוד, טיפשי ומלווה בחוסר הבנה משוועת של חוקי הכלכלה, חוקי המסחר ההוגן והתחרות החופשית.


״האזרחים בגדול לא חכמים במיוחד״ אומר ג.גורדון, מנכ״ל החברה שליוותה את הסקר מראשיתו בתחילת אפריל, ״הם לא מבינים דברים פשוטים כגון - רצון ממשלת ישראל לשמר את הגז כעתודות למצבי חירום, מיסוי על ייצוא הגז, חלוקה שוויונית בין חלקי הארץ ובנוסף לדאוג שהאסדות יהיו גם רווחיות״.גורדון רומז בשיחה עמו כי האזרחים מעדיפים להקשיב לדברי שטנה על ראש הממשלה שלהם (שלטענתו כבר מלכתחילה הם לא כל כך אוהבים), להאמין לשקרים שנאמרים להם באשר לנתונים אבודים ומומצאים (שלי יחימוביץ׳ לדוגמה אינה נמצאת בישיבות הממשלה בנושא זה), וליהנות בעודם מואכלים בכפית באשר ל״חשדות״ כלפי מוסריותו של ראש הממשלה שלהם, בנימין נתניהו בנוגע לסוגיית הגז.

״תראו, תקחו מדגם אקראי של כל האנשים שיש להם בעיה עם נושא הגז והיבט מיסויו. כמדומני שתמצאו באופן מובהק, רוב מוחלט של אנשי שמאל, שלא הצביעו לנתניהו. אם כך, על מה הדבר רומז? על בעיה אמיתית, או על חשדות מגוחכות וניסיון של אנשים ממורמרים להכפיש את שמו? לדעתי תמצאו שהתשובה לכך היא השניה.״

לטענתו, מלבד העובדה שאסדת הקידוח ״לוויתן״ בכלל לא שוכנת בגבולותיה של מדינת ישראל, המשקיעים בפרויקט והאחראים למציאת האתר, צריכים להיות מתוגמלים בהתאם.

״שמעתי הרבה אנשים אומרים לאחרונה את הדבר הדבילי הבא ואני מצטט ׳גם אם נחתוך לו את אחוז התשואה בחצי, תשובה ימשיך להרוויח׳. איני יודע מי מינה את אזרחי ישראל לסמנכ״לי הכספים של חברת נובל אנרג׳י ושל מר תשובה, אולם זה נראה כי מרבית אזרחי ישראל או שסובלים משיטיון חמור או שכולם בעלי תארים מתקדמים בראיית חשבון. ובכך אסיים.

ואנחנו נסיים בקריקטורה הבאה שלדעתנו מסבירה יותר ממספיק:
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה